BuranTeatr

Buranteatr Velka Scena 01

Druh zařízení: Divadlo

Ulice: Kounicova 22

PSČ a Město: 602 00 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Divadlo

Ulice: Kounicova 22

PSČ a Město: 602 00 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

buranteatr-velka-scena-01

Brněnské divadlo BuranTeatr je otevřené všem náctiletým i dospělým, rodičům s dětmi, dětem bez rodičů, budoucím rodičům i prarodičům, studentům zaměstnaným i nezaměstnaným, zaměstnancům i zaměstnavatelům, fanouškům, fajnšmekrům, filantropům, ochutnavačům i nedojídačům, stydlínům, šoumenům a nadšencům, ale i skeptikům, rejpalům a kritikům.

A je jedno, z kterého koutu světa pocházíte, v co věříte nebo nevěříte, jestli jste bílí, černí nebo puntikovaní. BuranTeatr odmítá projevy rasové, náboženské či jakékoli jiné nenávisti. Odmítá společnost, které vládne strach a překroucené informace. Věří, že společenské problémy a názorové neshody lze řešit kultivovaným způsobem a dialogem. U nás se bát nemusíte, protože umění nemá hranice ani předsudky.

Chcete vědět více o nás?

Jsme brněnské nezávislé divadlo, které funguje od roku 2005 až do dnešních dnů. U jeho zrodu stála dvojice studentů Divadelní fakulty JAMU Michal Zetel a Jan Šotkovský. Divadlo dosáhlo řady úspěchů – vlastními silami zorganizovalo mezinárodní minifestival 4TOGETHER, v Cenách Alfréda Radoka se v kategorii Divadlo roku umístilo jednou v první trojce a jednou v první desítce, pravidelně se zúčastňuje předních divadelních festivalů (Dream Factory Ostrava, 13+ Praha, GRAND Festival smíchu Pardubice, Divadlo Plzeň).

Buranský herec Michal Isteník v roce 2011 zvítězil v Cenách Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a v roce 2015 získal cenu Thálie. V témže roce se novým uměleckým šéfem stal režisér Juraj Augustín a spolu s ním přišla řada mladých, nadšených tvůrců plných energie a chutě pracovat.

 

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.