Velvyslanectví Kanady

Kanada 1

Druh zařízení: Velvyslanectví

Ulice: Ve struhách 1076/27

PSČ a Město: 160 00 Praha 6

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Velvyslanectví

Ulice: Ve struhách 1076/27

PSČ a Město: 160 00 Praha 6

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

kanada 1

Velvyslanectví Kanady v České republice se nachází v Praze 6 - Bubenči. Naším úkolem je podporovat a dále rozvíjet pevné vztahy mezi Kanadou a Českou republikou.

 Kanadská vláda se zavazuje k boji proti diskriminaci, rasismu a xenofobii. Snažíme se vytvořit zemi, kde jsou chráněna práva a svobody každého jedince a kde je slyšet hlas všech. Role občanské společnosti je klíčová v prosazování těchto hodnot i lidských práv a Velvyslanectví Kanady s potěšením spolupracuje se silnými partnery a iniciativami v České republice.

Kanadská společnost je sama o sobě mozaikou rozličných kulturních, náboženských i etnických komunit a v roce 1971 se Kanada stala první zemí světa, která přijala oficiální multikulturní politiku. Historie prokázala, že otevřenost podporuje respekt k různorodosti. Kanada například v letech 1948 a 1968 přijala československé politické uprchlíky. Dnes v Kanadě žije přes 100 tisíc občanů českého původu, kteří kanadské společnosti významně přispěli ekonomicky i sociálně.

Kanada vnímá rozmanitost jako zdroj síly. Zkušenosti dokazují, že osvojení etnické, rasové, genderové i náboženské různorodosti prospívá společnosti i ekonomice. Proto musíme spolupracovat jako globální společenství na vybudování světa, v němž se budou cítit bezpečně všichni lidé bez ohledu na svou víru, na to, kde žijí a kde se narodili. Cíle jsme však ještě nedosáhli a ještě nás k němu čeká dlouhá cesta.

Velvyslanectví Kanady v Praze vítá iniciativu HateFree a s hrdostí se stává zónou HateFree, protože usilujeme o prosazování hodnot otevřenosti a tolerance ve všech aspektech naší práce.

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.