„Rodina je stále rodinou!“ vzkazují v kampani rodiče dětí z LGBT komunity

Obrázek: sikh-family-small

Podpořit svoje děti a dát světu okolo sebe najevo, že být gay, lesba nebo transčlověk není nic špatného. To je cílem kampaně, kterou v několika asijských zemích spustila organizace NQAPIA a Asian Pride Project. V " target="_blank">krátkých videospotech promlouvají k veřejnosti rodiče z Číny, Japonska, Laosu, Koreje, Filipín, Indie či Vietnamu a hlásají ‚Rodina je stále rodinou, láska je stále láskou!‘

Jde o poměrně průkopnická videa, v komunitě asijských a tichomořských ostrovů se podle NQAPIA mladí lidé často setkávají s velkým tlakem ze strany rodiny, s vydíráním a také s domácím vězněním v případě, že jsou jiné sexuální orientace nebo jsou translidé. U mnohých to způsobuje jak sociální izolaci, tak depresi a takový tlak může vést až k sebevraždě. Tato kampaň je tedy přímo určená rodičům a prarodičům, lidé vystupující na videích se dělí o svoji přímou zkušenost s dítětem z LGBT komunity a nabízí silné poselství: nabídněte svému dítěti pomoc, podpořte ho při comingoutu, vyjádřete mu bezpodmínečnou lásku a udržujte rodinu silnou a jednotnou.

asiepride 2

„Naše děti jsou až příliš často odstrkovány, diskriminovány a ostrakizovány komunitou. Jsem pyšná na svého syna, vždy na něj budu pyšná. Je čas projevit opravdovou podporu, vašim dětem, mým dětem, našim dětem. Sdílejte svůj příběh o lásce a přijetí pro vaše děti z LGBT komunity. Ostatně, rodina je stále rodinou a láska je stále láskou," svěřuje se Deanna Cheng, jejíž syn je gay a přiznává: "Dělám to, protože miluji svého syna.“

asiepride 1

Stejná slova, pouze s mírnou obměnou, pak pronáší také Rosetta Lai z Číny, jejíž dcera je lesba, indičtí rodiče Kamlesh a Harcharan Bagga, jejichž syn je gay nebo Clara Yoon z Koreje či Marsha a Tad Aizumi z Japonska, jejichž děti jsou translidé. Videa se ve více jazycích promítají nejen v Asii, ale také prostřednictvím televizí v amerických městech s velkou asijskou komunitou.

asiepride 4

Foto: Repro YouTube Asian Pride Project

 

Jazyková bariéra je často jedním z důvodů, proč se bojíme nebo ostýcháme s někým navázat řeč nebo vztah. Amanda Moore, studentka základní školy v Kalifornii, tenhle problém ale vyřešila velmi jednoduše. Použila online překladač od Google. Proč?