Nešlo ale jen o účastnice. Obří obrazovku za soutěžícími například při promenádě v plavkách zaplavily kopie novin upozorňující na nejzávažnější případy násilí na ženách v Peru. Moderátor se také během klání soutěžících ptal, jaké zákony by v tomto ohledu ony samy změnily, kdyby měly tu možnost.
Jessica Newton, organizátorka soutěže a také bývalá královna krásy, uvedla, že se k tomuto kroku rozhodla proto, aby ženy podpořila. A bylo podle ní snadné k tomuto plánu soutěžící získat. „Každý, kdo neodsuzuje a každý, kdo proti těmto činům nic nedělá, je komplic,“ uvedla Newton pro server BuzzFeed. Organizátorka se také zastala často kritizované promenády v plavkách jako příležitosti zdůraznit, že má být se ženami jednáno s respektem bez ohledu na to, co mají na sobě.
„Jmenuji se Luciana Fernández a reprezentuji zde město Huánuco. A mé míry jsou: 13 000 dívek v naší zemi trpí pohlavním zneužíváním.“
„Jmenuji se Melina Machuca, reprezentuji Cajamarcu, a mé míry jsou: Více než 80 % žen v mém městě zažívá násilí.“
„Jsem Almendra Marroquín. Reprezentuji Cañete a mé míry jsou: více než 25 % dívek a teenagerek jsou zneužity ve svých školách.“
„Jmenuji se Juana Acevedo a mé míry jsou: více než 70 % žen u nás je obětí pouličního obtěžování.“
„Mé jméno je Romina Lozano a reprezentuji provincii Callao. Mé míry jsou: 3 114 obětí obchodu se ženami do roku 2014.“
Foto: Repro Youtube