Amy Purdy, které nakonec daroval ledvinu otec, bojovala o život tři měsíce. Přestože čelila bolestem a mnoha výzvám, už v nemocnici po probuzení z komatu se rozhodla nevzdat. Tehdy si slíbila dvě věci. Vrátí se na snowboard a svoji zkušenost využije ke splnění všech svých snů. „Byla to dlouhá a občas i děsivá cesta. Samozřejmě jsem netušila, kam mě zavede. Zpočátku to bylo o vizualizaci snů, které jsem dříve měla. Viděla jsem se zase na snowboardu. Cítila jsem, jak se mi do žil vlévá adrenalin a moje srdce bije rychleji, když jsem na to pomyslela,“ vzpomíná Amy, která se do nového života vrhla po hlavě.
Pouhé tři měsíce po transplantaci ledviny se přihlásila na národní mistrovství ve snowboardingu a získala medaile ve třech závodech. Dnes je Amy Purdy nejlépe hodnocenou paralympijskou snowboardistkou v historii USA, trojnásobnou vítězkou Světového poháru v para snowboardingu a bronzovou medailistkou z paralympijských her. Její kreativita, pozitivní přístup k životu a pevné odhodlání nikdy se nevzdávat jí otevřely dveře k mnoha dalším příležitostem. Kromě terapeutických masáží, kterým se nadále věnuje, se zapojila i do modelingového a hereckého průmyslu. Objevila se ve videoklipu zpěvačky Madonny a oceňovaném filmu What's Bugging Seth. Spolu se svým tanečním partnerem, profesionálním tanečníkem a choreografem Derekem Houghem, také obsadila druhé místo v úspěšné show Dancing with the Stars. Byla první soutěžící s oběma amputovanýma nohama v show a připojila se k seznamu několika málo soutěžících, kteří nikdy nedostali od porotců skóre nižší než 8. Její výsledné skóre 27,9 ze 30 patří mezi první desítku nejvyšších v historii soutěže. Amy je také úspěšným motivačním řečníkem, její autobiografie On My Own Two Feet se stala bestsellerem a vyšla v deseti různých jazycích.
Přes všechny svoje úspěchy je Amy nejvíce hrdá na neziskovou organizaci Adaptive Action Sports, kterou v roce 2005 založila se svým manželem snowboardistou a skateboardistou Danielem Galem. AAS poskytuje snowboardové a skateboardové tréninky pro lidi s tělesným hendikepem s cílem vychovat novou generaci para sportovců. V době svého založení byla první organizací zaměřující se na přiblížení extrémních sportů hendikepované komunitě a její činnost přispěla k zařazení snowboardingu do soutěžních disciplín na paralympijských hrách v Soči v roce 2014. Od té doby zaznamenala řadu úspěchů. 8 ze 13 amerických snowboardistů soutěžících na zimních paralympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018 trénuje v AAS. „Snowboarding mi zachránil život, žila jsem pro něj a on mi dal ten nejúžasnější život, jaký jsem si kdy mohla přát,“ uvedla Amy Purdy „Jsem velmi pyšná na to, že můžeme poskytnout zdroje a příležitosti, abychom pozitivně ovlivnili i životy ostatních!“ dodala.
Foto: FB Amy Purdy